WCCI 2021, czyli 25 lat kardiologii interwencyjnej w Polsce

W dniach 23.06.2021 r. odbędą się 25-te warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) oraz we współpracy z EAPCI i EuroPCR. Dwadzieścia pięć lat organizowania warsztatów to jednocześnie wielki srebrny jubileusz kardiologii interwencyjnej w Polsce – rozwój tej dziedziny w naszym kraju miał bowiem swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w programie tych najstarszych i najbardziej prestiżowych warsztatów kardiologicznych.

25 lat interwencji kardiologicznych w Polsce

WCCI to największa, najstarsza i najbardziej prestiżowa międzynarodowa konferencja z zakresu kardiologii interwencyjnej w Polsce.

  • W tym roku obchodzimy srebrny jubileusz, czyli 25-lecie naszych warsztatów. Początków naszych warsztatów należy szukać nad Bałtykiem, ponieważ to właśnie w Szczecinie, gdzie wtedy pracowałem jako kardiolog, odbyła się ich pierwsza edycja pod nazwą Zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych. Było to w 1997 r. i uczestniczyło w nich ponad 100 osób. Dziś nasze warsztaty przyciągają co roku nawet 1000 osób z całego świata. – podkreśla prof. Robert J. Gil, Dyrektor WCCI.
  • Podkreślić należy, że historia kolejnych Warsztatów WCCI to także historia rozwoju kardiologii interwencyjnej w Polsce. Istotną częścią warsztatów jest także prezentacja nowych osiągnięć nauki. Pokazy innowacyjnych i najnowocześniejszych technologii oraz urządzeń wykorzystywanych w kardiologii interwencyjnej na całym świecie na stałe już weszły do programu WCCI. – mówi prof. Adam Witkowski, Dyrektor WCCI.

Uczestnikami WCCI są kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz ze świata. A także anestezjolodzy, angiolodzy, chirurdzy naczyniowi, radiolodzy, neurolodzy, pielęgniarki i technicy medyczni oraz studenci.