41. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowni Państwo,

 

w terminie 9-11.11.2018 roku przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- POLAND z całej Polski spotykają się na 41. Zgromadzeniu Delegatów. Jesienna edycja odbywa się w miejscowości Łysomice pod Toruniem i organizowana jest przez bydgoski oddział Stowarzyszenia.

IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy, apolityczną, samorządną i trwałą, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). Projekty realizowane przez Stowarzyszenie dzielimy na Programy Stałe takie jak: Program Stały ds. Praktyk Wakacyjnych, ds. Wymiany Naukowej, ds. Zdrowia Publicznego, ds. Edukacji Medycznej, ds. Praw Człowieka i Pokoju, ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS. Przynależność do Stowarzyszenia jest wspaniałą szansą do rozwijania wiedzy i umiejętności, trenowania praktycznych czynności lekarskich czy też realizowania swoich pasji i zainteresowań.

 

Zgromadzenie Delegatów to najważniejsze wydarzenie dla członków IFMSA-Poland. Podczas trzydniowego spotkania będziemy gościć prawie 300 uczestników z 15 oddziałów Stowarzyszenia. Oprócz Sesji Plenarnej, podczas której Delegaci podejmą najważniejsze decyzje dotyczące Stowarzyszenia i wybiorą jego ogólnopolskie władze, odbędą się tematyczne sesje warsztatowe, związane z działaniami podejmowanymi przez IFMSA- Poland. Będzie to doskonała okazja do zdobycia  szerszej wiedzy na temat profilaktyki zdrowia czy edukacji medycznej, a także umiejętności  przekazywania jej społeczeństwu. Wszystko to ma na celu jeszcze lepsze dbanie o zdrowie, edukację medyczną i prawa człowieka nie tylko w rejonie Kujaw, ale i ogólnopolsko. 41. Zgromadzenie Delegatów zostało objęte patronatem honorowym Naczelnej Izby Lekarskiej, Kujawsko- Pomorskiej Izby Lekarskiej, Bydgoskiej Izby Lekarskiej, Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab Grażyny Odrowąż- Sypniewskiej, Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab Andrzeja Tretyna, Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/zdlysomice/