II Międzynarodowy Kongres Medyczny „Kobieta i mężczyzna. Zdrowe Starzenie”

Dodał  |  0 Komentarzy

KiM ZS 2014_banner_610x90_pl

W dniach 10-11 października 2014 r. w Białymstoku odbędą się obrady drugiej edycji Międzynarodowego Kongresu Medycznego „Kobieta i mężczyzna. Zdrowe Starzenie”.
Jest nam bardzo miło poinformować, że kwartalnik   M e d y c y n a   R o d z i n n a   objął patronat nad tym wydarzeniem.

Temat przewodni Kongresu nabiera szczególnego znaczenia w dobie przyspieszonego starzenia się polskiej i europejskiej populacji. Mimo nieuchronności tego procesu pojawiają się dowody na możliwości pozytywnego modyfikowania starzenia i pomyślnego przeżycia osób najstarszych. Do udzielenia odpowiedzi na te fascynujące wyzwania zaproszono wybitnych wykładowców z Polski i Europy. Podejmą oni tematykę starzenia zarówno zdrowego, jak i zagrożonego patologią, zgodnie z najnowszymi doniesieniami ze świata medycyny i farmacji. Zaplanowano również organizację Sesji „Okrągłego Stołu” z udziałem m.in. Jurka Owsiaka, który już od dwóch lat gra dla seniorów. Podczas Sesji zaproszeni do dyskusji eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, co czynić, by w Polsce starzeć się godnie, a także jak poprawić kompleksową opiekę nad starszym pacjentem.

Rejestracja i więcej informacji na stronie: http://pl.kobietaimezczyzna.info/static/show/show/id=140