Program ratowania małych aptek

Dodał  |  0 Komentarzy

zdrowy wybór

Już około 20% aptek skorzystało z programu Polskiej Grupy Farmaceutycznej „Zdrowy Wybór”, który wspiera apteki indywidualne. Dzięki temu programowi, apteki „po sąsiedzku” pozostaną źródłem utrzymania dla swoich właścicieli, a pacjenci kupią w nich niezbędne leki.

Aptekom indywidualnym czy niewielkim sieciom lokalnym coraz trudniej prowadzić rentowną działalność. Tylko w zeszłym roku zamknięto ich blisko 1 000. Jeśli tendencja się utrzyma, kolejne placówki będą musiały wycofać się z rynku. PGF wspiera je oferując Zdrowy Wybór.


Obawiam się konkurencyjności dużych sieci, więc Zdrowy Wybór jest znakomitym rozwiązaniem dla aptek takich jak moje – mówi Barbara Kamińska, farmaceutka z Warszawy – Do programu przystąpiłam miesiąc temu i już widzę, że sprawdza się doskonale. Dzięki niemu mam cząstkę tego co dostępne jest tylko dla sieci. Spodobały mi się oferowane narzędzia, używam m.in. przykasówki i medboxu, i jestem bardzo zadowolona.

Program Zdrowy Wybór oferuje usługę optymalizacji magazynu aptecznego, która zwiększa efektywność zaopatrzenia i poprawia zarządzanie kosztami. W ramach partnerskiej współpracy PGF udostępnia aplikację oraz doradztwo ekspertów w celu przygotowania właściwej oferty. Ta usługa zapewnia małym rodzinnym aptekom możliwość lepszego funkcjonowania, w efekcie poprawia też dostępność farmaceutyków dla pacjentów.


Zastosowanie narzędzi Zdrowego Wyboru oddziałuje na biznes apteczny w tych obszarach, którepowodują przewagę sieci. Jest syntezą wiedzy na temat zarządzania, a jego cele to minimalizacja kosztów dystrybucji oraz zwiększenie rentowności aptek. PGF oferuje takie same usługi, jak te, które są realizowane przez działy wewnętrzne dużych sieci aptecznych.

Piotr Michalski, właściciel 3 aptek mówi :

Optymalizacja magazynu boli każdego detalistę. Zdarza się często, że pacjenci odchodzą „z kwitkiem”, bo produkt będzie jutro. Jeszcze wracają, ale nie wiemy jak długo – dodaje – Z PGF-em pracuję już 4 lata i mam do nich zaufanie. Jeśli proponują narzędzia wspierające nas aptekarzy, a takim jest Zdrowy Wybór, to błędem byłoby nie skorzystać. Po analizie uznałem, że sprawdzone narzędzie optymalizujące stany magazynowe odpowiada moim potrzebom. Wiem, że sztab ludzi w PGF-ie czuwa nad wszystkim, więc nie muszę wróżyć z fusów, a pacjent wychodzi zadowolony.