„Rehabilitacja kardiologiczna – wyzwania przyszłości i pamięć tradycji”

Dodał  |  0 Komentarzy

wisla_trescW dniach 10-13 lutego 2016 r. po raz dwudziesty w Ustroniu i po raz pierwszy w Wiśle odbędzie się Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii Wysiłku Rehabilitacja kardiologiczna – wyzwania przyszłości i pamięć tradycji.

Zaproszenie na Sympozjum, przyjęli wybitni wykładowcy będący autorytetami w zakresie zapobiegania, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji chorób układu sercowo-naczyniowego. Po raz kolejny bogaty program naukowy obejmie liczne warsztaty i wykłady, nie ucieknie od tematów popularnych (wyjątkowo zapowiada się wykład prof. Ponikowskiego Mój maraton. Pasja biegania. Pasja odkrywania czy Chemia seksu i miłości u kobiet prof. Lwa-Starowicza) potwierdzając, że rehabilitacja kardiologiczna to nie tylko wysiłek wielu specjalistów w oddziałach i ośrodkach szpitalnych, ale również cała filozofia życia i coraz większe wyzwania.

Zadziwiający postęp w metodach rozpoznawania i leczenia chorób układu krążenia, który dokonał się w ostatnich 20 latach sprawił, iż współczesna rehabilitacja kardiologiczna powinna dotrzymywać kroku tej dynamicznej ewolucji metod leczenia, co wymaga starannego doboru metod usprawniania i edukacji oraz motywacji pacjentów. Hitem Sympozjum będzie z pewnością prezentacja zaktualizowanych niedawno przez Sekcję Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku, Standardów Rehabilitacji Kardiologicznej. O tych i innych zagadnieniach będzie się szeroko dyskutować w czasie XX Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Fizycznego.

Więcej szczegółów ustronsympozjum.ptkardio.pl

Źródło: materiały prasowe