XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Dodał  |  0 Komentarzy

W dniach 21-23 września br. w nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który niezmiennie od wielu lat jest najważniejszym spotkaniem w środowisku kardiologicznym.

Kongres każdego roku gromadzi najwybitniejszych ekspertów z kraju i z zagranicy, którzy prezentują najnowsze i najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii. W tym roku Gościem Honorowym będzie prof. Gregory YH Lip wybitny światowy ekspert w zakresie migotania przedsionków i leczenia przeciwkrzepliwego. Profesor Lip, wraz z prof. Zbigniewem Kalarusem będą przewodniczyli Wspólnej sesji sercowo-naczyniowej Zabrze–Birmingham: Migotanie przedsionków i co poza tym?

Medycznym tematem tegorocznego kongresu jest opieka kompleksowa w kardiologii, dlatego liczne sesje i wykłady będą poświęcone właśnie temu zagadnieniu, wśród nich m.in.: Ostra zdekompensowana niewydolność serca – kompleksowe postępowanie w 2017, Kompleksowa opieka chorego wysokiego ryzyka ze stenozą aortalną czy Kompleksowa opieka nad pacjentem z nadciśnieniem płucnym.

Ponadto, tradycyjnie, zostaną przedstawione najnowsze wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz nowości z tegorocznego Kongresu ESC, odbędą się sesje przypadków klinicznych, sesje międzynarodowe z udziałem światowych ekspertów (wśród nich Medycyna regeneracyjna w niewydolności serca: zagadnienie, obietnice, perspektywy i przeszkody) oraz liczne sesje dydaktyczne poświęcone rozmaitym zagadnieniom kardiologicznym.

Bogaty program i szerokie spektrum zagadnień sprawiają, że w kongresach PTK chętnie i licznie uczestniczą nie tylko kardiolodzy, ale także interniści, lekarze rodzinni, pielęgniarki oraz studenci. W tym roku dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej została przygotowana odrębna sesja m.in. na temat praktycznego zastosowania wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kontekście leczenia: przeciwkrzepliwego, antyarytmicznego w migotaniu przedsionków oraz niewydolności serca. Tradycyjnie odbędą się także sesje przeznaczone dla pielęgniarek i techników medycznych.

W tym roku Kongres po dwunastu latach powraca do Katowic. Dlatego na wszystkich uczestników czekają nie tylko organizatorzy, ale także odmienione miasto wraz ze swoimi atrakcjami.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w XXI Międzynarodowym Kongresie PTK zapraszamy na stronę: kongres2017.ptkardio.pl