17 września rusza IX edycja Liderów Ochrony Zdrowia!

Dodał  |  0 Komentarzy

Z setek aplikujących wyłoniono 29 osób, które przez trzy miesiące brać będą udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach. Projekt ma im pomóc w przyszłości stać się liderami w sektorze ochrony zdrowia.

To już 9. edycja jednego z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność, edukacyjna, a także wspierająca rozwój osobisty. Liderzy Ochrony Zdrowia to program skupiający osoby, które chcą się angażować w rozwój sektora ochrony zdrowia.

Czy można to zrobić lepiej?

Pandemia znacząco wpłynęła na aktualną sytuację sektora ochrony zdrowia w Polsce i na świecie. Problemy, z którymi już od lat musieliśmy się mierzyć, zostały tylko pogłębione. Dlatego też tegoroczna edycja skupi się na zagadnieniu efektowności systemu. Uczestnicy wraz z ekspertami będą mieli szansę zastanowić się nad pytaniem Czy można zrobić to lepiej?”,a także zgłębią tematy, takie jak: finansowanie sektora ochrony zdrowia, optymalizacja rozwoju kadry medycznej, infrastruktura i zarządzanie placówkami, innowacje i nowe technologie oraz kształtowanie kompetencji lidera ochrony zdrowia.

Partnerstwo kluczem do wiedzy

Program Liderzy Ochrony Zdrowia to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z sektora ochrony zdrowia. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Liderów Ochrony Zdrowia ponownie została Grupa Scanmed, lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. W ich skład wchodzi, m.in. opieka ambulatoryjna, opieka specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne. Jest obecna w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Zapewnia Pacjentom dostęp do wysokiej jakości metod leczenia, nowoczesnego sprzętu medycznego i wysokokwalifikowanych specjalistów.

Prowadzi dwa pełnoprofilowe wielospecjalistyczne szpitale – Szpital Św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni, które należą do Sieci Szpitali. Ich ofertę uzupełniają centra medyczne, w tym specjalna oferta dla środowiska akademickiego. Posiada istotny udział w rynku usług kardiologicznych w całej Polsce – prowadzi centra kardiologiczne zapewniające kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii. 

Częścią Grupy są również cieszące się wysoką renomą wyspecjalizowane kliniki: gastroenterologiczna – Gastromed w Lublinie, okulistyczna – Weiss Klinik w Chorzowie oraz ortopedyczna Sport – Klinika w Żorach.

Przyszłość takich firm jak Scanmed to profesjonalna kadra, zarówno medyczna jak i administracyjna. Dlatego tak ważną rolę w naszym działaniu odgrywa wspieranie młodych zdolnych wchodzących na rynek pracy. Stąd nasze wieloletnie strategiczne partnerstwo z Fundacją im. Lesława A. Pagi.

– Andrzej Podlipski

Prezes Grupy Scanmed

Link do strony informacyjnej

2 grudnia odbędzie się wielki finał programu.

Zapraszamy do obserwowania FB Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najnowsze informacje na temat programu Liderzy Ochrony Zdrowia oraz pozostałych programów.

Patronat Honorowy nad 9. edycją programu objęli: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

Partner Strategiczny: Grupa Scanmed

Partnerzy: Asseco, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Centrum Medycyny Konopnej, Eli Lilly, Medtronic, Mercer, Roche

Partnerzy Wspierający: Aidify, AI w zdrowiu, BrandLab, Innovations Hub Foundation, GdziePoLek.pl, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Matki i Dziecka, Polska Federacja Szpitali, uPacjenta

Patroni Medialni: Biotechnologia.pl, Wydawnictwo Borgis, Kariera w farmacji, Medtube, Student.pl, Students.pl