Telemedycyna w Praktyce Lekarza POZ – zaproszenie na I Forum w Katowicach

I Forum Telemedycyna w Praktyce Lekarza POZ, które odbędzie się 21 maja 2022 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach, będzie doskonałą okazją do dyskusji nad tym, jak współczesne rozwiązania telemedyczne mogą przysłużyć się pacjentowi, jednocześnie tworząc modele współpracy pomiędzy lekarzami medycyny rodzinnej a innymi specjalistami.

Telemedycyna, czyli medycyna na odległość to obecnie szybko rozwijająca się gałąź opieki zdrowotnej. Dzięki połączeniu najnowszych technologii z dziedzin informatyki, telekomunikacji oraz ochrony zdrowia niweluje bariery geograficzne i przyśpiesza udzielanie świadczeń zdrowotnych. Pozwala udzielać specjalistycznych porad lekarskich na odległość, a także przesyłać wyniki badań diagnostycznych, dając dostęp do nich w czasie rzeczywistym. Umożliwia ponadto wsparcie pacjenta w przestrzeganiu zaleceń terapeutycznych w zakresie farmakoterapii i zmiany stylu życia, oferując innowacyjne narzędzia samokontroli.

Wprowadzenie telemedycyny do codziennej praktyki umożliwi z jednej strony łatwiejszy dostęp do fachowej pomocy, a z drugiej – skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. Jej zadaniem jest wsparcie zarówno lekarzy pierwszego kontaktu, jak i specjalistów poprzez umożliwienie świadczenia nowoczesnej, kompleksowej opieki medycznej wraz z edukacją. Stąd idea naszego programu – chcemy, aby stał się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy środowiskiem lekarzy rodzinnych i przedstawicielami innych specjalizacji, już teraz wykorzystujących na co dzień nowoczesne rozwiązania wspierające opiekę nad chorymi – zapraszają Prof. Paweł Krzesiński, Przewodniczący Komitety Naukowego i Adrian Szulczyński, Przewodniczący Komitetu Naukowego.

Bloki tematyczne, które będą poruszane na konferencji to m.in.

• Diabetologia. Mój pacjent jest objęty teleopieką. Co warto wiedzieć? Korzyści dla pacjenta, wsparcie dla lekarza POZ.

• Czy teleporada może być pomocna w pracy codziennej specjalisty POZ? Musimy pamiętać o regulacjach formalno-prawnych i realiach!

• Kardiologia. Mój pacjent jest objęty teleopieką. Co warto wiedzieć? Korzyści dla pacjenta, wsparcie dla lekarza POZ.

• Telemedycyna OTC w rękach pacjenta – czy to tylko gadżet?

• Przyszłość telemedycyny.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Więcej szczegółów na: telemedycynawpraktyce.pl